Nejnovější články naleznete na dreport.cz

Účetní novinky

České účetnictví, IFRS a US GAAP

Daňové novinky

Přímé a nepřímé daně

Právní novinky

Novely a přehledy

Dotace a investiční pobídky

Novinky z oblasti grantů
a dotací

Deloitte analytika

Česko v datech: Zakázané Česko

Místa, kam nesmí vstoupit noha obyčejného člověka

Rozloha naší republiky je 78 866 kilometrů čtverečních. Přibližně 2 % jejího povrchu zabírají vodní plochy a na pevnou zem tak připadá zhruba 77 289 km2. Přemýšleli jste ale někdy, na jakou část z této rozlohy smí vstoupit noha obyčejného člověka? Pojďte se s námi podívat do hlubin dolů i na vrcholky hor. Na místa, kde dobrou noc dávají vlci, tanky nebo obří rypadla. Na Česko zakázané, chráněné i zničené – více na www.ceskovdatech.cz.

Naše studie

Deloitte Develop Index: Kolik stojí byty v Praze?

Deloitte Develop Index: Kolik stojí byty v Praze?

Pražský trh s novými byty se blíží kritické vyprodanosti, cena za m2 v Praze poprvé překonala hranici 90 tisíc. Nových bytů je na trhu nejméně za poslední 4 roky. Nabídku tvoří hlavně menší, ale dražší projekty v centru města. Podívejte se na další závěry aktuálního Deloitte Develop Indexu.

 

Nové video

Deloitte SheXO Club – Palác Lucerna

Deloitte SheXO Club – Palác Lucerna

 

 

Tentokrát jsme dámy ze SheXO Clubu pozvali nejprve do Kina Lucerna, kde jsme jim promítli příběhy z našeho projektu „Děláme věci, které mají význam“. Dámy se setkaly s jedním z aktérů, se šlechticem Constantinem Kinským, který jim spolu se svou manželkou vyprávěl nejen o účasti v našem projektu, ale také o zámku ve Žďáru nad Sázavou, kde se jim podařilo propojit historii s uměním a moderními technologiemi. Ve střešním bytě je pak uvítal a hostil známý pražský kavárník Ondřej Kobza.

Ceny SDGs 2017

V Čechách byly oceněny nejlepší projekty udržitelného rozvoje

Ceny SDGs 2017

V sobotu 27. května 2017 byly během slavnostního večera v pražském Černínském paláci předány historicky první Ceny SDGs (Sustainable Development Goals).

 

Veřejnost nejvíce zaujal v kategorii soukromý sektor soběstačný Český ostrovní dům, který propojuje pokročilé technologie a šetrnost. V kategorii veřejná sféra zvítězila kampaň Jsem připraven od iniciativy Zachraň jídlo, které Čechy učí neplýtvat a kupovat i zpracovávat „křivé“ potraviny.

 

Cenu odborné poroty získal Nadační fond Avast za projekt Spolu až do konce, jež otevírá v Česku zatím spíše tabuizované téma umírání. Česká rozvojová agentura se rozhodla zase ocenit aplikaci CLIDATA Českého hydrometeorologického ústavu.

 

V kategorii reporting podle SDGs zvítězila IKEA Česká republika.

 

Mezi porotci byla i společnost Deloitte, kterou SDGs oslovila kvůli zkušenostem v reportingu a expertízou v českém i světovém kontextu.

 

Pro společnost Deloitte je téma udržitelného rozvoje součástí firemní strategie, proto se zapojila také do iniciativy OSN s názvem UN Global Compact. Jejím cílem je podpořit činnost společností v oblasti dosahování a naplňování Cílů udržitelného rozvoje do roku 2030.

Soutěž technologických firem

Deloitte Technology Fast 50

Deloitte Technology Fast 50: Přihlaste se do 31.7.2017

Další ročník žebříčku Technology Fast 50, který oceňuje padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě, je v plném proudu. Registrovat se lze až do 31.7.2017 na www.deloitte.cz.

Zákon roku 2016

Titul Zákon roku 2016 získalo zveřejňování otevřených dat

Titul Zákon roku 2016 získalo zveřejňování otevřených dat

V anketě Zákon roku 2016 zvítězilo bohatství otevřených dat. V rámci hlasování o tom rozhodla více jak čtvrtina (26,4 %) podnikatelů, firem a odborné veřejnosti. Fenomén potřeby práce s daty tak předstihl kontroverzní zákon o elektronické evidenci tržeb (20,3 %), na třetím místě skončil nový zákon o zadávání veřejných zakázek (16,4 %). Další informace naleznete zde: http://www.zakonroku.cz/.

Semináře a webcasty

Přehled chystaných akcí

 

Semináře a webcasty pořádané společností Deloitte ZDE.

Mobilní aplikace Deloitte CZ

Obsah těchto webových stránek si můžete pohodlně prohlížet na mobilních zařízeních v naší nové aplikaci pro telefony a tablety. Pro stažení aplikace naskenujte QR kód nebo navštivte www.deloitte.cz/mobilni-aplikace

Přihlaste se k odběru dReportu a jiných newsletterů a pozvánek zde

Nepodporovaný prohlížeč

Tuto stránku Váš internetový prohlížeč nepodporuje a nezobrazí se korektně. Abyste mohli navštívit tyto stránky, prosím aktualizujte verzi svého internetového prohlížeče.